İslam Dünyasının Hazin Sessizliği! 5 Temmuz 2009 Urumçi Katliamı ve Uygurların Soykırım Mücadelesi

Halis Özdemir yazdı ” İslam Dünyasının Hazin Sessizliği! 5 Temmuz 2009 Urumçi Katliamı ve Uygurların Soykırım Mücadelesi”
GÜNDEM Haberi

İslam Dünyasının Hazin Sessizliği!

İslam Dünyasının Hazin Sessizliği!  

5 Temmuz 2009 Urumçi Katliamı ve Uygurların Soykırım Mücadelesi 

Türkistan toprakları, binlerce yıllık geçmişi ile dünyanın en önemli ve köklü medeniyetlerine ev sahipliği yapan, Batıda Hazar Denizi ve Ural Dağları’nın güneyine, kuzeyde Sibirya’ya, güneyde İran, Afganistan ve Tibet’e, doğusunda ise; Çin ve Moğolistan’a sınır olan Türkistan, oldukça geniş bir sahaya sahip bir coğrafyanın adıdır.

5 Temmuz 2009’da URUMÇİ’DE ne oldu nasıl bir provakasyonla ÇİN Uygurlara KATLİAM yaptı.

İlk olaylar, Uygurların 26 Haziran’da Guangdong eyaletindeki bir oyuncak fabrikasında meydana gelen olaylarda 2 Uygur Türkünün provakatif bir şekilde öldürülmesini protesto etmek istemesi üzerine yaşanmıştı. Çin güvenlik güçleri gösterilere sert karşılık vermişti.

Tursun GÜL isimli bir Uygur Türk’ü kadınının   7 Temmuz’da zırhlı araçların önünde tek başına dikilerek DESTANSI BİR  eylem ile  Urumçi başkaldırısının sembolü haline geldi.

5 Temmuz 2009’da Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da, Uygur Türklerinin acımasızca katledildiği Urumçi katliamının üzerinden 12 yıl geçmiş olmasına rağmen acısı ilk günkü gibi vicdanları yaralamaya devam etmektedir..
Olaylar sırasında orada görev yapan bir Çin polisinin ifadeleri Uygur halkının zihnine kazınmıştır. Görevli polisin ifadesine göre Uruçmi olayları sırasında ÇİN POLİSİ Uygur halkının üzerine ÖĞÜTÜLMÜŞ DEMİR TOZU PÜSKÜRTMÜŞ olayların GECESİNDE ise  UYGUR EVLERİNE BASKINLAR YAPMIŞ UGURLARIN ÜZERLERİNDE DEMİR TOZU OLDUĞU İDDİASIYLA 17500 Uygur katledildiği anlatılmaktadır.

Bu olaylar Çin medyasına göre ise; çıkan çatışmalarda 197 kişi hayatını kaybetmiş, 1680 kişi yaralanmış, 1434 kişi tutuklanmış şeklinde açıklamada bulunmuşlardır.

Olayların sonrası Çin yönetimi Urumçi’ye 20 bin takviye asker göndermiş, olaylar kısa sürede Kaşgar’a da sıçramış, Çin yetkilileri 10 Temmuz’da olayların dünyaya duyurulmasını önlemek için  yabancı habercilerin şehri terk etmelerini istemiştir. Bu katliamdan sonra Doğu Türkistan topraklarına Çin nüfüsunun taşınması hız kazanmış demografik yapı Çin lehine olması projesine hız verilmiştir. Doğu Türkistan’da  35 milyon Uygur Türküne Çin KOMİNİST yönetimi çeşitli asimilasyon politikaları izlemiş hatta 1876 yılından beri Çin Doğu Türkistan’ın adını işgal sonrası Çince “yeni fethedilmiş topraklar” manasına gelen SİNCAN ismiyle değiştirilmiştir.
Bu tarihten itibaren Çin, Uygur Türklerine asimilasyon, toplama kapmlarında KÖLE İŞÇİ, düzmece suçlamalarla hapsettiği Uygurlara İŞKENCE TECAVÜZ ORGAN HIRSIZLIĞI yerlerinden yurtlarından edilen halk Çin’in iç bölgelerine taşınması bunun aksine ise Çin vatandaşlarını Doğu Türkistana taşımak sureti ile DOĞU TÜRKİSTAN’IN DEMOGRAFIK YAPISINI SİSTEMLİ VE BİLİNÇLİ DEĞİŞTİRMEKTEDİR UYGURLARIN KADİM VATANI DOĞU TÜRKİSTANI Çin yurdu haline dönüştürmeye çalışmaktadır.

Bütün dünyanın kabul ettiği ve bazı ülkelerin ise alenen ilan ettiği gibi UYGURLAR SOYKIRIMA uğramaktalar.

*Zorun göç durdurulmalıdır.

*Cami ve mabetlerin yıkımı durdurulmalı DİNİ yaşamdaki kısıtlamalar derhal kaldırılmalıdır.

*Zorunlu nüfus kısıtlaması için yapılan KÜRTAJA derhal son verilmelidir.

*Uygur çocukları ve halkının NÜFUSA KAYDI sağlanmalıdır.

*TRAJİKOMİK VE DRAMATİK yargılamalar derhal durdurulmalı “Masum Uygurlara TERÖR yaftasına son verilmelidir.

*Keyfi gözaltı ve sonucunda Uygur kadınlarına fütürsuzca ve ahlaksızca yapılan TECVÜZLERE DERHAL SON VERİLMELİ BUNU YAPAN GÖREVLİLER YARGILANMALIDIR.

*Doğu Türkistan’da YERALTI VE YER ÜSTÜ zenginlikler UYGUR HALKININDIR koşulsuz olarak Uygurlara verilmelidir ve Çin yaptığı hırsızlığa haksızlığa son vermelidir.

Doğu Türkistan’da sistemli bir şekilde MÜSLÜMAN UYGUR HALKI yok edilmektedir.

“ABD Uygurları Kendi emellerine alet ediyormuş, öyle oluyormuş yok böyle oluyormuş! Siz Bırak’ın ABD nin emellerini ve hedeflerini konuşmayı da Müslümanlar olarak  MÜSLÜMAN TÜRK DÜNYASI NEDEN BU KADAR DUYARSIZ neden kardeşlerimiz yok edilmek istenirken hanımefendi bacılarımıza tecavüz edilirken Uygur anne babalar tutuklanıp ÇOCUKLARI KAMPLARA ALINARAK ASİMİLE EDİLMESİ KOMİNİST ÇİNLİ OLARAK YETİŞTİRMELERINE NASIL SESSİZ KALABİLİYORLAR!   ona bakın! Topu taca atma arsızlığını bırakın Doğu Türkistan Müslüman Uygur halkı kardeşlerimizdir.

Başta müslümanlar olmak üzere sessizliğe son vermeli ve bütün insanlık için YÜZ KARASI olan ÇİN  ZULMÜNE dur demelidir.

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” hükmüne muhatap olmamak dileği ile
Vesselam

Kaynak: http://www.bncmedyahaber.com/haber-islam-dunyasinin-hazin-sessizligi-7393.html

YAZARIN TÜM YAZILARI İÇİN
http://www.bncmedyahaber.com/yazar-islam-dunyasinin-hazin-sessizligi-5-temmuz-2009-urumci-katliami-ve-uygurlarin-soykirim-mucadelesi-609.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: İslam, Dünyasının, Hazin, Sessizliği!, ,

Yorum yaz