Anne Ve Babası “Toplama Kampı”nda Olan Uygur Çocuğunun Acı Sonu

“Özgür Asya radyosu”, fotoğraftaki boğularak ölen çocuğun ipucunu araştırdı. Telefonla ulaşabildiği yerel bir polis memurunun verdiği bilgiye göre bu erkek çocuğu Kaşgar Vilayeti, Merkit nahiyesi şehitdöng (Şehittepe) beldesi, 2. Köyünden olup, Köy kooperatifinde çalışan anne ve babası “yeniden eğitim kampı”ına kapatılmıştır.

A转自推特:RFA调查脸书上的这被淹死的匿名孩子的线索。电话采访中一当地警察称这男孩是喀什地区麦盖提县希依提墩乡2村人,其在信用社工作的父母均被关进再教育集中营

 

Editörün notu:
BM başta olmak üzere Uluslararası kuruluşların tespitine göre Çin Doğu Türkistan’da bir milyondan fazla Uygur’u“Yeniden eğitim kampı” adındaki işkence kamplarına almıştır ve bu konu BM toplantısında dile getirilmiş, Çin heyeti ise tamamen ret etmişti.
Ancak yukarıdaki Çince kaynakta belirtildiğine göre bırakın büyük şehirleri, köyler de bile insanlar kamplara atılmış, aileler parçalanmış, çocuklar sahipsiz boğularak ölmekteler üstelik Akdeniz sahilinde kıyıya vuran mülteci çocukları kadar şanslı değiller, Akdeniz sahilinde kıyıya vuran cansız çocuk bedenleri en azından cesedi de olsa Türk Jandarma erinin şefkatlı kollarında huzur buldu ve insan gibi toprağa verilebildi,
Ya yukarıdaki Uygur çocuk ve daha niceleri ????

Yorum yaz